Zapis webinarium „Zdrowie, ekologia i cyberbezpieczeństwo jako wyzwania dla pracy zdalnej”

Polecamy zapis webinarium „Zdrowie, ekologia i cyberbezpieczeństwo jako wyzwania dla pracy zdalnej”.

Jakie zagrożenia występujące w świecie cyfrowym są szczególnie ważne w kontekście pracy zdalnej? Jak przeciwdziałać negatywnym skutkom ograniczenia kontaktów między pracownikami i narastającego poczucia izolacji? Dlaczego warto zwrócić uwagę na rzadziej poruszany aspekt ekologiczny pracy zdalnej, w tym m.in. świadomość pracowników i pracodawców w tym zakresie?

Odpowiedzi między innymi na te pytania dostarczyło bezpłatne, otwarte webinarium „Zdrowie, ekologia i cyberbezpieczeństwo jako wyzwania dla pracy zdalnej”, które odbędzie się w środę 24 marca o godz. 12:00. Eksperci omówią rekomendacje, opracowane w ramach projektu Pracodawców RP „Praca zdalna 2.0”, na podstawie największego przeprowadzonego dotychczas w naszym kraju badania na temat pracy zdalnej w warunkach pandemii.


Eksperci:

  • dr hab. n. med. Justyna Domienik-Karłowicz - Dyrektor Pionu Zarządzania Siecią oraz Członek Rady Naukowej LUX MED
  • Iwona Pilchowska - biegły psycholog sądowy, manager w LUX MED
  • dr Leszek Juchniewicz - doradca Prezydenta Pracodawców RP ds. energetyki
  • Grzegorz Surdyka - specjalista ds. bezpieczeństwa informacji

Moderator: Marek Oramus - autor podsumowania Księgi Rekomendacji projektu „Praca zdalna 2.0”, członek Rady Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej


Agenda:

  • Aspekt zdrowotny i psychologiczny w kontekście pracy zdalnej – Iwona Pilchowska, dr hab. n. med. Justyna Domienik-Karłowicz
  • Ekologiczny aspekt pracy zdalnej – dr Leszek Juchniewicz
  • Cyberbezpieczeństwo w pracy zdalnej – Grzegorz Surdyka

Webinarium jest częścią cyklu wydarzeń poświęconych rekomendacjom projektu „Praca zdalna 2.0'. Już 31 marca o godz. 12 zapraszamy na kolejne webinarium z cyklu pt. „Praca zdalna a płeć – czy home office jest równościowy i jakie niesie konsekwencje wobec kobiet i mężczyzn?'. Szczegóły podamy wkrótce.