Zapraszamy na panel "Pacjent w centrum systemu ochrony zdrowia"

14 października podczas V Kongresu Wizja Zdrowia - Diagnoza i Przyszłość odbędzie się panel 'Pacjent w centrum systemu ochrony zdrowia'.

V Kongres Wizja Zdrowia - Diagnoza i Przyszłość ma formułę hybrydową. Odbywa się w Sheraton Grand Warsaw (ul. Boleslawa Prusa 2). Panel 'Pacjent w centrum systemu ochrony zdrowia' poprowadzi Andrzej Mądrala – Wiceprezydent Pracodawców RP, bierze w nim udział m.in. Anna Rulkiewicz – Prezes Zarządu LUX MED, Wiceprezydent Pracodawców RP.

Termin: 14 października, w godz. 14:10-15:30.

Transmisja z panelu będzie dostępna pod tym linkiem (należy się zarejestrować).

Szczegóły wydarzenia:

V KONGRES WIZJA ZDROWIA – DIAGNOZA I PRZYSZŁOŚĆ

Temat panelu: Pacjent w centrum systemu ochrony zdrowia (14 października, godz. 14:10-15:30)

Moderacja: Andrzej Mądrala – Wiceprezydent Pracodawców RP

Osoby biorące udział w panelu:

  • Anna Rulkiewicz – Prezes Zarządu LUX MED, Wiceprezydent Pracodawców RP, Prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej
  • Bogna Cichowska-Duma – Dyrektor Generalny INFARMA
  • Sławomir Gadomski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia
  • Filip Nowak – Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia
  • Jarosław Fedorowski – Prezes Polskiej Federacji Szpitali
  • Adam Jagoda – CEE Country Director Medtronic
  • Szymon Chrostowski – Prezes Zarządu Fundacji Wygrajmy Zdrowie

Wprowadzenie:

Koncentracja na pacjencie i jego potrzebach jest tym postulatem, który łączy wszystkich uczestników systemu ochrony zdrowia – personel medyczny, władze, świadczeniodawców prywatnych i publicznych.

Mamy olbrzymią nadzieję, że doświadczenia płynące z czasu pandemii mogą być tymi, które powinny nas skłonić do podjęcia odważnych zmian w zakresie finansowania i organizacji systemu ochrony zdrowia, aby ten krytyczny dla rozwoju społeczno-gospodarczego sektor nigdy już nie był obszarem szukania oszczędności. Wszyscy wiemy, że system opieki zdrowotnej w obecnej formule już się wyczerpał i że wymaga istotnych zmian. Reformowanie i organizacja systemu ochrony zdrowia powinny być właśnie skoncentrowane na zapewnieniu pacjentom dostępu do świadczeń medycznych na jak najwyższym poziomie tak, aby osiągnąć możliwie dobre wyniki leczenia w całym jego cyklu. Rozwiązania tworzone w systemie ochrony zdrowia powinny być skupione na potrzebach pacjenta, wynikach leczenia oraz jakości opieki medycznej. Priorytetem powinien być również rozwój innowacyjnych technologii medycznych, które są kluczowe dla zapewnienia efektywnej opieki. Otwartość na pacjenta jest jednym z kluczowych założeń Strategii Narodowego Funduszu Zdrowia na lata 2019-2023. Również Ministerstwo Zdrowia podkreśla centralną pozycję pacjenta w systemie ochrony zdrowia.

 Dzisiaj kolejny raz mamy okazję wspólnie zastanowić się nad największymi problemami oraz podjąć debatę nad kierunkami rozwoju systemu ochrony zdrowia, który zawsze powinien stawiać dobro pacjenta w centrum uwagi.

Powrót