Open Eyes Economy Summit 2020

17 i 18 listopada 2020 r. Centrum Kongresowe ICE Kraków znów wypełni błękitny kolor Open Eyes Economy Summit. Kongres odbędzie się w formule hybrydowej. Pracodawcy RP są partnerem wydarzenia, a 17 listopada o 16:15 główny ekonomista naszej organizacji dr Sławomir Dudek będzie moderował sesję specjalną „Wpływ kryzysu COVID na gospodarkę. Szanse firm i ekonomia wartości”. Na kongresie wystąpią też przedstawiciele naszych członków.

„Nie odwołujemy kongresu”

Inspirujące spotkania i wartościowe znajomości, konstruktywne rozmowy i przełomowe pomysły, błyskotliwe wystąpienia i duża dawka optymizmu – tak Open Eyes Economy Summit, Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości, wspominają uczestnicy poprzednich edycji. Pandemia COVID-19 sprawiła, że organizacja wielu festiwali, konferencji i wydarzeń branżowych została wstrzymana. Pod znakiem zapytania stanęły także losy tegorocznego OEES. Organizatorzy uspokajają jednak, potwierdzając, że kongres się odbędzie.

Rozmowa o ekonomii wartości w roku 2020 jest jeszcze ważniejsza i potrzebna, dlatego nie ma mowy o odwoływaniu Open Eyes Economy Summit. Dla naszych gości opracowaliśmy specjalną hybrydową formę wydarzenia. To połączenie tradycyjnego kongresu z nowoczesną wirtualną platformą, która zapewni wszystkim uczestnikom dostęp do wartości, szczególnie wiedzy i networkingu, będących stałym elementem Open Eyes Economy Summit. Hybrydowość polegała będzie na tym, że Kongres odbędzie się stacjonarnie w ICE Kraków, natomiast widzowie uczestniczyć będą w nim poprzez nowoczesną, angażującą platformę online. Przewidujemy również możliwość otwarcia Centrum Kongresowego dla uczestników, na co jesteśmy organizacyjnie gotowi, jednak decyzję o tym podejmiemy bliżej samego wydarzenia – mówi Tomasz Wojtas, Dyrektor OEES.

Przede wszystkim program

Tegoroczny OEES składa się z czterech bloków tematycznych: FIRMA-IDEA, MARKA – KULTURA, MIASTO-IDEA oraz ŁAD MIĘDZYNARODOWY. Tematy, które poruszą wybitni goście zaproszeni w tym roku do Krakowa, to m.in.: „Człowiek w środowisku sztucznej inteligencji”, „Solidarni w rozwoju”, „Antropocen – zarządzanie światem”, „Uwspólnianie zasobów i dobra wspólne”, „Architektura i adaptacja miast do zmian klimatu” czy „Edukacja – nowa generacja”. Poszczególne punkty programu zostały dopasowane do nowej formuły kongresu z dbałością o zachowanie jakości merytorycznej jak zawsze na najwyższym poziomie.

Ekstremalna sytuacja, w której postawił nas wybuch pandemii, wymaga specjalnych rozwiązań. Program i jego merytoryka pozostają jednak naszym priorytetem i w tej materii nie przewidujemy żadnych kompromisów. Zeszłoroczne wystąpienia wniosły do naszego życia sporo nowych myśli, a także pozwoliły spojrzeć z nowej perspektywy na redefiniowanie wartości w ekonomii. Jestem przekonany, że tegoroczni goście utrzymają tę – z satysfakcją przyznaję – wysoko zawieszoną poprzeczkę – komentuje prof. Jerzy Hausner, pomysłodawca OEES oraz Przewodniczący Rady Programowej OEES.


Pracodawcy RP na OEES 2020

(przedstawiciele i przedsatwicielki Pracodawców RP i firm członkowskich zostali zaznaczeni na czerwono)


17 listopada, godz. 12:30-13:30

Sesja inspiracyjna: Antropocen czy symbiocen?

Moderator: Edwin Bendyk – Prezes Zarządu, Fundacja im. Stefana Batorego

  • prof. dr hab. Ewa Bińczyk – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • prof. UŚ dr hab. Michał Krzykawski – Centrum Badań Krytycznych nad Technologiami, Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • prof. SWPS dr hab. Mirosław Filiciak – SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
  • Kamil Mirowski – Kierownik ds. Public Affairs & Sustainability, Grupa Żywiec S.A.


17 listopada, godz. 14:45-16:00

Sesja pogłębiająca: Nowe menu na nowe czasy. Jakie będą konsekwencje globalnej zielonej rewolucji w kuchni?

Moderator: Ewa Wachowicz – dziennikarka i prezenterka telewizyjna

  • Kamil Mirowski – Kierownik ds. Public Affairs & Sustainability, Grupa Żywiec S.A.
  • Basia Ritz - Head Chef & właścicielka, Restauracja Ritz; pierwsza polska Masterchef
  • Michał Siwek – Dyrektor Departamentu Międzynarodowego Hub Food and Agri, BNP Paribas
  • dr inż. Justyna Szymani – Dyrektor Działu Rozwoju Jakości i Kontroli Marki Własnej, Jeronimo Martins Polska
  • Kaj Török – CRO & CSO, MAX Burgers


17 listopada, godz. 16:15-17:30

Sesja specjalna pt. „Wpływ kryzysu COVID na gospodarkę. Szanse firm i ekonomia wartości”:

Moderator: dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP

  • Dominika Bettman – Prezeska Zarządu, Siemens Polska
  • Michał Dybuła – Główny Ekonomista, BNP Paribas
  • Robert Kowalski – Uniwersytet Stanforda, Stanford GSB
  • Pavel Nartov – Narxoz Univeristy


17 listopada, godz. 16:15-17:30

Sesja specjalna: Solidarność klimatyczna

Moderator: dr Grzegorz Jasiński – dziennikarz, RMF FM

  • Izabela Van den Bossche – Wiceprezes ds. Komunikacji, City Solutions, Fortum
  • Agata Czachórska – Dyrektorka ds. Zrównoważonego Rozwoju, IKEA Retail
  • Mirosław Proppé – Prezes Zarządu, WWF Polska
  • Rafał Sonik – rajdowiec; Prezes, Stowarzyszenie Czysta Polska


18 listopada, godz. 14:45-15:45

Sesja pogłębiająca: Zielono mi! O adaptacji miast do zmian klimatu

Moderator: prof. KAAFM dr hab. inż. arch. Krzysztof Ingarden – Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Członek Rady Programowej OEES 

  • Jacek Ławrecki – Dyrektor ds. Komunikacji Polska i Kraje Bałtyckie, Fortum
  • Agnieszka Kalinowska-Sołtys – Wiceprezeska ds. środowiska i ochrony klimatu, Stowarzyszenie Architektów Polskich
  • Kacper Kępiński – Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
  • Aldo Vargas-Tetmajer – Koordynator Krajowego Punktu URBACT, Związek Miast Polskich


Hybrydowa formuła

Organizatorzy informują, że już niedługo ruszy sprzedaż biletów na wydarzenie. Zainteresowani uzyskają dostęp do platformy internetowej pozwalającej m.in. oglądać wystąpienia, brać udział w dyskusjach i networkingu, a także poznać ofertę instytucji partnerskich w specjalnie zorganizowanej strefie EXPO. Po wakacjach zapadnie decyzja co do możliwości uczestnictwa w OEES 5 na miejscu, w Centrum Kongresowym. Osoby, które wcześniej zdecydują się na wykupienie biletu online, będą mogły go rozszerzyć do tradycyjnej wejściówki, jeśli przepisy na to pozwolą. Dodatkowo organizatorzy udostępnią internautom część programu nieodpłatnie. Szczegóły rejestracji zostaną podane wkrótce.

Ogromną wartość Open Eyes Economy Summit stanowią ludzie, którzy współtworzą nasz ruch, uczestniczą w konferencjach, seminariach oraz listopadowym szczycie. Prawie 3000 gości w zeszłym roku – uśmiechniętych, życzliwych, otwartych na nowe idee, zaangażowanych i gotowych do działania – niesamowicie podniosło mnie na duchu i uświadomiło, że jako Open Eyes Economy tworzymy naprawdę zgraną i wspaniałą społeczność. Cieszę się, że dzięki streamingowi będziemy mogli podzielić się tą niesamowitą atmosferą z ludźmi – a wiem, że jest ich sporo – którzy do tej pory z różnych powodów nie mieli możliwości odwiedzenia Krakowa w listopadzie. W tym roku cały świat otwiera oczy na OEES i jest to fantastyczne, a zarazem symboliczne, bo to już piąta, jubileuszowa edycja! – podsumowuje Mateusz Zmyślony, pomysłodawca OEES oraz Dyrektor Kreatywny OEES.

Open Eyes Economy Summit odbywa się w Krakowie od 2016 roku i gromadzi wybitne osobistości ze świata nauki, ekonomii, kultury. To kongres poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych. W tym roku odbędzie się 17–18 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków. 

Program Kongresu jest dostępny tutaj.

Formularz rejestracyjny znajdą Państwo tutaj.

Powrót